Kijów: Zobacz logo Stadionu Olimpijskiego

źródło: NSC-Olymp.com

Po trwającym tydzień głosowaniu zwyciężyła propozycja znanego grafika, który skupił się na jednym z najbardziej charakterystycznych elementów modernizowanego obiektu. Ujęły go... dziury w dachu.

Reklama

Od 21 do 27 kwietnia internauci mogli wybierać spośród aż 274 propozycji nadesłanych w konkursie na logo Stadionu Olimpijskiego. Po tym czasie w grze pozostało tylko 6 najlepszych propozycji, wyłonionych w głosowaniu. Liczyła się liczba oddanych głosów i ocena punktowa (skala 1-5). Co ciekawe, do pierwszej szóstki zakwalifikowały się aż trzy prace tego samego autora, Sergieja Mielnika z Berdiańska. Poniżej możecie zobaczyć całą szóstkę.

Zwyciężyła właśnie jedna z prac Mielnika, który jest doświadczonym grafikiem z międzynarodowym doświadczeniem. Jury doceniło prostotę, harmonię i symetrię. Jednocześnie znak odnosi się do bardzo charakterystycznej cechy kijowskiego zadaszenia, jaką są... „dziury” w membranie dachu. Oczywiście nie jest to żadna nieplanowana wada, a zabieg techniczny wynikający z konstrukcji zadaszenia. Podobne przestwory można oglądać w Kuwejcie, na Jaber Al Ahmad International Stadium.

Reklama