Kijów: Stadion gotowy w 84%

źródło: PAP / własne

Modernizowany przed Euro 2012 r. Stadion Olimpijski w Kijowie jest gotowy w 84 procentach - zapewnił dyrektor generalny obiektu Wołodymyr Barkowski.- Główne prace budowlane na obiekcie zakończą się we wrześniu, a jego otwarcie nastąpi w październiku - powiedział Barkowski.

Reklama

Jeszcze w tym roku na Stadionie Olimpijskim ukraińska reprezentacja narodowa planuje rozegrać dwa mecze. - Data jednego z nich jest już ustalona. 11 listopada reprezentacja Ukrainy spotka się z Niemcami - stwierdził dyrektor ukraińskiej części turnieju ME-2012 Markijan Łubkiwski.

Stadion Olimpijski powstał w 1923 roku. Od tego czasu był wielokrotnie przebudowywany. Po trwającej obecnie modernizacji na trybunach zmieści się 69 004 widzów. Na czas Mistrzostw w 2012 roku ta liczba spadnie jednak do 63 195, w związku ze zwiększoną liczbą miejsc medialnych i VIP-owskich.

Prace modernizacyjne w Kijowie trwają od grudnia 2008, ale ze względu na olbrzymie opóźnienia inwestycja od kwietnia 2010 jest prowadzona w trybie kryzysowym. Mimo zapewnień władz nie uda się jej dokończyć do czerwca 2011, mało realny jest nawet późniejszy termin sierpniowy. Najpewniej obiekt powstanie w październiku. Jego przebudowa pochłonie ogromną sumę 4,6 mld hrywien, ponad dwukrotnie więcej niż zakładano pierwotnie.

Reklama