Gliwice: Bryła nabiera koloru i kształtu

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Dotąd oglądaliśmy główne betonowe prefabrykaty i stalową konstrukcję dachu. Teraz pojawiły się już jaskrawo czerwone panele elewacji, a wkrótce ruszy też montaż krzesełek, układanie dachu i murawy – wylicza Gazeta.pl.

Reklama

Dla obserwatorów inwestycji i kibiców Piasta rozpoczyna się chyba najprzyjemniejszy czas na placu budowy w Gliwicach. Dotąd stadion tylko rósł, a teraz będzie też nabierał barwy. Na pierwszy ogień czerwonej.

Najpierw były drobiazgi, jak parapety. Teraz na obwodzie stadionu instalowane są już jaskrawo czerwone panele o wysokości 5 metrów. Nad nimi i pod nimi znajdą się mniejsze (odpowiednio 2,5 i 2m) pasy koloru niebieskiego.

Z kolei na trybunach barwy klubu z Gliwic będą ułożone z krzesełek. Głównie niebieskich, wśród których ułożony ostanie czerwony napis GLIWICE. Czerwone będą też siedziska w strefie VIP. Z kolei zielenić się zacznie za parę tygodni murawa. Trwają już prace nad podłożem – najpierw drenaż, później instalacje nawadniania i podgrzewania boiska, a w końcu żwir, warstwa wegetacyjna i rolki z trawą.

A w najbliższych dniach? Kontynuacja montażu drzwi i innych prac wykończeniowych w budynku klubowym, a także montaż lamp na stojącej już konstrukcji oświetlenia.

Reklama