Gdańsk: Bardzo wysoka ocena przed meczem z Francją

źródło: Onet.pl

Choć budowlańcom czas ucieka, realizacja projektu jest stawiana za przykład przez Krajowego Koordynatora ds. Stadionów PL.2012. Teraz trwają przygotowania do meczu z Francją, po którym stadion ocenią też kibice – pisze Onet.pl.

Reklama

Na gdańskiej PGE Arenie trwają gorączkowe przygotowania, bo termin zakończenia robót budowlanych mija za 11 dni. Już jutro na stadion dojedzie pierwsza duża partia kilku tysięcy krzesełek. Tymczasem w piątek na obiekcie przygotowywano się do inauguracyjnego meczu Polski z Francją, zaplanowanego na 6. czerwca.

- Dzięki profesjonalnemu zarządzaniu budową stadionu przez inwestora oraz zaangażowaniu wielu instytucji, realizacja inwestycji może być stawiana za przykład prawidłowego zarządzania tego typu projektem z uwzględnieniem najlepszych praktyk – mówi Wojciech Rokicki, Krajowy Koordynator ds. Stadionów PL.2012.

Rokicki odwiedził obiekt w piątek, kiedy spotkali się tam przedstawiciele organizatorów i służb ustalających szczegóły organizacji i zabezpieczenia meczu z Francją. – Teraz wszystkie zaangażowane instytucje intensywnie pracują również nad tym, aby stadion w Gdańsku dobrze służył mieszkańcom Trójmiasta już od dnia otwarcia. Ranga meczu otwarcia pomiędzy reprezentacją Polski i Francji sprawia, iż PGE Arena będzie poddana wnikliwej ocenie. Dlatego tak istotna jest perfekcyjna współpraca wszystkich podmiotów zaangażowanych w przygotowanie uruchomienia stadionu i temu celowi służyło nasze spotkanie.

Reklama