Frankfurt ugości najlepszych kierowców świata

źródło: własne

Tegoroczna edycja Race of Champions zostanie zorganizowana na Commerzbank Arena. Na początku grudnia zamiast boiska do futbolu między trybunami znajdzie się tor wyścigowy.

Reklama

Tegoroczna edycja prestiżowej imprezy Race of Champions odbędzie się na Commerzbank Arena we Frankfurcie – poinformowali organizatorzy. To drugi rok z rzędu, kiedy wydarzenie odbywa się w Niemczech. W 2010 gospodarzem była ESPRIT Arena. Oba 50-tysięczniki okazały się lepszymi kandydatami od berlińskiego Olympiastadionu, który jeszcze rok temu miał się starać o organizację RoC.

Wyścigi najlepszych kierowców wyścigowych i rajdowych świata zaplanowano na 3-4 grudnia. Przed imprezą w miejscu murawy zostanie ułożony sztuczny tor, na którym będą się zmagać sportowcy.

Dla Niemców to szczególne wyróżnienie, bo od czterech lat ich kierowcy niepodzielnie królują w klasyfikacji zawodów. Szczególne powody do zadowolenia będzie miał Sebastian Vettel. Młody kierowca zdobył mistrzostwo F1 w 2010 roku, a teraz będzie się ścigać zaledwie 50 km od rodzinnego miasta.

Race of Champions odbywa się od 1988 roku. Tegoroczna edycja będzie 24. z kolei, ale dopiero od 2004 roku impreza wkroczyła na wielkie stadiony. Najpierw w latach 2004 – 2006 był to podparyski Stade de France, w 2007 – 2008 londyńskie Wembley, w 2009 chiński Beijing National Stadium, a rok temu najmniejszy dotąd obiekt – wspomniana na początku ESPRIT Arena.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał tor ułożony na Wembley:

Reklama