Chorzów: Po otwarciu Górnik zagra z Romą

źródło: inSilesia.pl / Górnik Zabrze

Jeszcze nie wiadomo, jaki mecz otworzy zmodernizowany Stadion Śląski, ale Górnik chce, by jedną z pierwszych imprez był mecz towarzyski z AS Roma. A na ponowną inaugurację? Najlepiej Wielkie Derby Śląska – proponuje klub.

Reklama

W środę w hotelu przy Stadionie Śląskim odbyła się konferencja władz stadionu i Górnika Zabrze. Obie strony poinformowały, że nawiązują współpracę organizacyjną. Jednym z pierwszych widocznych efektów ma być organizacja na obiekcie meczu towarzyskiego z AS Roma. Miałoby to być nawiązanie do najlepszych czasów Górnika, kiedy to rozegrał wielki trójmecz z włoską drużyną w drodze do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku.

- Dziś zaczynamy współpracę ze Stadionem Śląskim. Jednym z pomysłów, który postanowiliśmy zrealizować jest mecz Górnik Zabrze - AS Roma. Takie spotkanie się odbędzie, a jedyne pytanie brzmi „kiedy?”. Plany co do organizacji takiego meczu były już dawno, ale Górnik próbował robić to sam i nie wyszło. Teraz wspomagamy się profesjonalistami z „4 Business Team” - powiedział prezes Górnika Łukasz Mazur.

- 15 kwietnia 2011 otrzymam konkretną informację, kiedy odbędzie się pierwsza impreza na „nowym” Stadionie Śląskim. Wtedy będę mógł przekazać prezesowi Mazurowi dokładny termin, kiedy mógłby się odbyć mecz Górnika z Romą - dodał dyrektor WOKiS Stadion Śląski w Chorzowie, Marek Szczerbowski. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to miało miejsce po Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Reklama