Turyn: Juventus dementuje informacje o opóźnieniu

źródło: Juventus.com; autor: michał

We włoskich mediach zaczęły się pojawiać doniesienia, że nowy stadion powstanie później niż pierwotnie zakładano. Dyrektor generalny klubu zareagował, zaprzeczając stanowczo. „Juve” przeprowadzi się zgodnie z planem – pisze Juventus.com.

Reklama

Juventus Turyn jako pierwszy klub w swoim kraju buduje samodzielnie nowy stadion. Tym większe są emocje związane z jego oddaniem do użytku. Jeszcze w kilka miesięcy wstecz pojawiały się informacje, że powstanie dopiero w 2012 roku. Dziś klub stanowczo obstaje przy zapowiedzianej już inauguracji na początku sezonu 2011/12.

We wtorek na stronie klubu pojawiło się oświadczenie dyrektora generalnego, który zaprzeczył medialnym doniesieniom o poślizgu. Według dziennikarzy Juventus Arena w sierpniu może jeszcze nie być gotowa. Dyrektor Jean-Claude Blanc potwierdza jednak, że nie ma mowy o zmianie daty i dalszym wynajmowaniu stadionu olimpijskiego. Rozgrywki we Włoszech zaczynają się pod koniec sierpnia i wtedy też dojdzie do inauguracji.

Nowy stadion Juventusu powstaje w miejscu dawnego Stadio delle Alpi. Pomieści 41 254 osoby, a jego trybuny będą tak blisko murawy, jak tylko zezwalają przepisy UEFA. Pod tym względem obiekt nazywany jest „najbardziej angielskim z włoskich stadionów”. Koszt inwestycji, w której skład wchodzi również centrum handlowe, to ok. 150 mln €. Budowa ruszyła wraz z początkiem 2009 roku i ma się zakończyć latem. W tej chwili kluczowe prace obejmują układanie konstrukcji dachu oraz instalację elewacji przyszłego obiektu.

Reklama