Narodowy: Szklany ruszt nad trybunami

źródło: StadionNarodowy.org; autor: michał

Ruszył montaż tzw. dachu szklanego, czyli przezroczystej części przekrycia trybun. Najpierw pojawi się ruszt - szkielet, na którym później będzie układana szklana tafla. Od przyszłego tygodnia będzie montowana membrana dachu – informuje Narodowe Centrum Sportu.

Reklama

Nad płytą boiska Stadionu Narodowego trwa montaż stalowych rusztów, na których ułożone zostaną tafle szkła. Tafle szkła wraz z rusztem i jego konstrukcją wsporczą tworzą dach szklany, który znajdzie się wokół wewnętrznej krawędzi zadaszenia. Montaż pierwszej tafli szkła rozpoczął się w tym tygodniu.

Z kolei w przyszłym tygodniu ruszy montaż pierwszego z 72 płatów membrany dachowej. W tej chwili trwa jeszcze układanie łuków, które nadadzą dachowi kształt, a także montaż siatki zabezpieczającej na czas instalacji przekrycia. Termin montażu membrany jest jednak zależny od pogody.

Na poziomie płyty boiska trwa montaż konstrukcji garażu membrany. Garaż docelowo będzie się znajdował na iglicy i w jego wnętrzu będzie schowana złożona membrana dachu ruchomego.

© Narodowe Centrum Sportu

Reklama