Moguncja: Prace nad instalacją murawy

źródło: Coface-Arena.de

Wraz z początkiem marca na budowie Coface Arena ruszyły roboty w miejscu przyszłego boiska. W ciągu dwóch dni udało się położyć instalację podgrzewania murawy – czytamy na Coface-Arena.de. Znamy też oficjalną datę otwarcia stadionu.

Reklama

Do końca budowy w Moguncji coraz bliżej. Pod dachem zamontowano już nagłośnienie, oświetlenie boiska i telebimy. Wszystkie cztery trybuny oczekują tylko na montaż krzesełek oraz barierek, a w pomieszczeniach pod nimi odbywają się prace wykończeniowe. Na głównej trybunie podzielono już loże i trwa ich przygotowywanie dla przyszłych użytkowników. Jak informowaliśmy na początku lutego, liczbę skyboksów zwiększono z 27 do 35 w związku z ogromnym zapotrzebowaniem.

Z pierwszym dniem marca ruszyły również prace nad przyszłym boiskiem. W czwartek oficjalnie zakończyło się rozkładanie rur, którymi popłynie woda ogrzewająca murawę zimą. Dzięki temu boisko ma być zdatne do gry przez cały sezon.

Oficjalne otwarcie stadionu odbędzie się 3. lipca 2011. Dokładnego programu jeszcze nie ma, cała impreza ma zostać skonsultowana z kibicami. Pierwsze rozgrywki sportowe ruszą tu jeszcze przed startem ligi. Będzie to turniej towarzyski „Liga Total!”, w ramach którego do Moguncji przyjadą Bayern, Borussia oraz HSV. Tę imprezę zaplanowano na 19. i 20. lipca.

Reklama