Łomża: Ponowne otwarcie stadionu

źródło: 4Lomza.pl

Wczoraj podczas meczu Polski i z Holandią (U18) doszło do oficjalnego otwarcia łomżyńskiego stadionu po modernizacji. Nowa zadaszona główna trybuna zapełniła się w meczu po raz pierwszy – informuje 4Lomza.pl.

Reklama

We wtorek przy okazji meczu juniorów Polski z Holandią (wygraliśmy 1:0) doszło do inauguracji starego-nowego stadionu w Łomży. Nie było ceremonii ani przecinania wstęgi. Prezydent Mieczysław Czerniawski ograniczył się do powiedzenia kilku zdań w przerwie spotkania.

Mecz oglądało 2500 widzów, z których większość zapełniła 1800-osobową trybunę główną. To najbardziej widoczny efekt modernizacji wartej łącznie prawie 27 mln zł. Poza krytą widownią znajduje się tu pawilon z pomieszczeniami socjalnymi i administracyjnymi.

Modernizacja trwała jednak od 2006 roku, kiedy doszło do wymiany murawy. Później przyszła nowa trybuna i bieżnia, a w październiku 2010 odbyła się pierwsza próba oświetlenia. Do końca modernizacji brakuje jeszcze zakończenia prac na boisku treningowym, co powinno mieć miejsce w ciągu niespełna dwóch tygodni. Jednak jak zauważa serwis 4Lomza.pl, przy obiekcie nie ma wciąż parkingów.

Reklama