Gorzów: Pomnik Jancarza pod stadionem?

źródło: GazetaLubuska.pl; autor: michał

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego zaproponował przeniesienie pomnika Edwarda Jancarza pod zmodernizowany stadion. Powstał tam obszerny plac, ale nie wszyscy patrzą na ten pomysł przychylnie – relacjonuje „Gazeta Lubuska”.

Reklama

Modernizacja gorzowskiego Stadionu im. Edwarda Jancarza dobiega końca. Dlatego decyzja o ewentualnej zmianie lokalizacji pomnika znanego żużlowca musi zapaść szybko. Od 2005 roku monument stoi w centrum miasta, a według prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka byłby prawdziwą ozdobą „sportowego centrum” miasta. Według jego wizji pomnik miałby stanąć na placu przed stadionem.

I choć samorządowiec zapewnia, że miasto przeniosłoby go na własny koszt, zdania są podzielone. Część mieszkańców uważa bowiem, że pomnik ma znacznie większą szansę na rozsławianie zawodnika w centrum miasta niż pod stadionem, gdzie mało kto przechodzi poza dużymi imprezami. Podobną opinię ma jeden z fundatorów statuy, drugi nie ma nic przeciwko zmianie.

Prezydent zobowiązał się, że w wypadku braku woli ze strony mieszkańców nie będzie naciskał na przeprowadzkę popularnego „Eddy'ego”, który wrósł w miejski pejzaż. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób ma zostać zbadana opinia, ale decyzja powinna zapaść w najbliższym czasie, jeszcze przed planowaną na początek kwietnia inauguracją.

Reklama