Gdańsk: Ostatnie półtora miesiąca

źródło: iBedeker.pl / Forsal.pl; autor: michał

Nowy gdański stadion ma zostać ukończony z końcem kwietnia. Jaki będzie ostateczny efekt? Zapraszamy do obejrzenia świeżych zdjęć z placu budowy, udostępnionych przez iBedeker.pl.

Reklama

We wtorek na placu budowy PGE Areny Gdańsk ruszyły roboty związane z układaniem przyszłego boiska. Na początek konieczne jest odpowiednie przygotowania podłoża oraz instalacji drenażu i podgrzewania boiska. Boisko ma być gotowe kilka dni przed zakończeniem całej inwestycji.

Kolejne prace postępują też wyżej, na trybunach. Tam trwa wykańczanie przyszłych sektorów, na których w szybkim tempie przybywa barierek. Każdą z nich wnosi na górę po pięciu robotników, co można zaobserwować na poniższym filmie serwisu iBedeker.pl oraz na załączonych zdjęciach. Podobnie z każdym dniem można podziwiać coraz więcej z przyszłej elewacji stadionu i przekrycia dachu.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Trybuny pomieszczą 44 tysiące kibiców. Zakończenie realizacji zaplanowano na 30 kwietnia, a 9 czerwca odbędzie się na tym obiekcie towarzyski piłkarski mecz Polska – Francja.

Fot: iBedeker.pl

Reklama