Lille: Taki hotel stanie przy stadionie

źródło: HotelDesigns.co.uk; autor: michał

Podczas Euro 2016 zamieszkają tu kibice. W piątek grupa hotelarska Rezidor pokazała wizualizację nowego stadionu, jaki stanie przy budowanym obecnie 50-tysięczniku we francuskim Lille – pisze. Serwis HotelDesigns.co.uk.

Reklama

Równo miesiąc temu Rezidor Hotel Group podała do wiadomości, że zainwestuje w budowę nowego hotelu przy Grand Stade Lille, jednej z największych aren Euro 2016. Od tego czasu nie zmieniła się wstępna liczba pokoi – wciąż wynosi 127. Nie zmieniły się też funkcje dodatkowe budynku – będzie w nim bar, restauracja, klub fitness oraz pomieszczenia konferencyjne.

Wiadomo już za to, jak ósmy francuski hotel sieci Park Inn będzie wyglądał. Poniżej znajduje się upubliczniona przez inwestora wizualizacja.

Zarządzające stadionem prywatne konsorcjum od początku inwestycji planowało budowę w sąsiedztwie stadionu również hotelu. Nie ma to jednak związku z samym Euro 2016, od którego w 2009 roku Francja była jeszcze daleko. Lokalizacja sprzyja jednak takiej inwestycji, ponieważ stadion jest bardzo dobrze skomunikowany.

Wart prawie 300mln € obiekt piłkarski powstanie do czerwca 2012. Stadion będzie miał trybuny o pojemności 50 186 miejsc, rozsuwany dach i składane boisko, umożliwiające uczynienie z połowy budynku halę widowiskową. Poniżej film przedstawiający obiekt w tej chwili:

Reklama