Katowice: Kibice poznali dalszy plan wobec stadionu

źródło: SK1964.pl

Na ten rok wielkich rzeczy spodziewać się nie mogą, za to ma być ostateczny projekt, wyłoniony wykonawca i rozebrana trybuna północna. Prace nad nowym stadionem ruszą najpewniej w 2012 roku – wynika z informacji SK1964.pl.

Reklama

W środę na stronie internetowej Stowarzyszenia Kibiców SK1964 pojawiła się notatka ze spotkania z miejskimi urzędnikami. Do wizyty kibiców w magistracie doszło 17. lutego, a informacji na temat kroków w kierunku nowego obiektu przy Bukowej udzielała im prezydent Krystyna Siejna.

Najwcześniej fani „GieKSy” będą mogli zobaczyć prace rozbiórkowe. Do końca lutego ma być wyłoniony wykonawca tych robót i ma być pozwolenie na ich wykonanie. Jeśli ten termin zostanie dotrzymany, to prace zakończą się w ok. miesiąc – do 15. kwietnia 2011 roku.

Tymczasem projekt nowego obiektu uwzględniający uwagi kibiców i klubu ma być gotowy do 30. czerwca. Przypomnijmy, że chodzi przede wszystkim o zabudowę narożników trybunami, podnosząc całkowitą pojemność obiektu, oraz o umieszczenie oświetlenia pod dachem, a nie na masztach. W tym samym terminie ma być pozwolenie na budowę.

Później, latem 2011, będzie czas na weryfikację projektu i wyłonienie głównego wykonawcy. Biorąc pod uwagę, że w tegorocznym budżecie Katowic nie ma pieniędzy na rozpoczęcie właściwych prac budowlanych, a procedury przed wbiciem pierwszej łopaty mogą potrwać kilka miesięcy, właściwe prace najpewniej rozpoczną się dopiero w 2012 roku.

Wstępną koncepcję architektów z Modern Construction Systems możecie obejrzeć w powyższym linku, a poniżej przypominamy nieoficjalną wizję po uwzględnieniu oczekiwań kibiców, jaką przygotowaliśmy w 2010 roku:

Reklama