Hawr: Trybuny wystrzeliły w górę

źródło: Agglo-LeHavre.fr

Jak widać na najnowszych zdjęciach, rozpoczęta w sierpniu budowa nowego stadionu we francuskim Hawrze posuwa się naprzód bardzo szybko. Pojawia się zarys górnych trybun.

Reklama

W tej chwili na placu budowy trwają jednocześnie prace nad trybunami i budynkiem administracyjnym Grand Stade du Havre. Roboty związane z tym drugim ruszyły w listopadzie i jeśli zakończą się zgodnie z harmonogramem, pięciopiętrowy budynek będzie gotowy już w czerwcu 2011. W tej chwili powstaje trzecie piętro, a przed wyrastającym ponad resztę budowy budynkiem ułożono już niemal cały dolny poziom trybun.

Poza trybuną zachodnią, która będzie pełniła rolę nowej trybuny głównej, montowane są już prefabrykowane rygle górnych trybun. Ten etap również miał zacząć się w listopadzie, ale jest znacząco opóźniony – pierwsze elementy pojawiły się w styczniu. W związku z tym nie wiadomo, na ile realny jest termin ukończenia górnego poziomu trybun w lipcu. Bardziej wiarygodnie brzmi informacja z oficjalnego harmonogramu, że stopnice dolnych trybun znajdą się na swoim miejscu już w marcu – sektory dolne są znacznie mniejsze, a na większości obwodu boiska umieszczono już rygle.

Nowy stadion w Hawrze ma zostać otwarty w 2012 roku. Jego elewacje będą pokryte niebieskimi panelami przepuszczającymi światło – podobnymi do tych z PGE Areny Gdańsk. Tyle że we Francji będą one niebieskie. Miejsce na dwupoziomowych trybunach znajdzie 25 000 widzów. Inwestycję wykonuje jeden z największych koncernów budowlanych we Francji – Vinvi. Za projekt odpowiadają angielscy architekci z KSS Group. Koszt inwestycji to ok. 90 mln €.

Reklama