Cuiaba: To będzie pierwszy stadion Mundialu 2014?

źródło: Copa2014.org.br

W piątek na budowie Areny Pantanal pojawił się minister sportu Brazylii, Orlando Silva. Tempo prac zrobiło na nim wrażenie. Stwierdził, że to może być pierwszy nowy stadion oddany na Mistrzostwa w 2014 roku – relacjonuje Copa2014.org.br.

Reklama

Choć dziś w miejscu przyszłego stadionu jest tylko krater, odwiedzający budowę w piątek minister Orlando Silva był bardzo zadowolony z tempa prac. Pierwsze wykopy pod Arena Pantanal ruszyły latem, bo zburzeniu stojącego tam wcześniej Estadio Verdao. Dziś prace ziemne jeszcze się nie skończyły, ale na części placu budowy powstają już fundamenty przyszłych trybun.

Orlando Silva bardzo dobrze ocenił prace nie tylko nad samym stadionem, ale w skali miasta, które przygotowuje swój system transportu publicznego na obsługę znacznie większej liczby podróżnych.

W kwestii stadionu posunął się do sformułowania, że Arena Pantanal może być pierwszym nowym stadionem oddanym na Mistrzostwa Świata 2014, jeśli takie tempo zostanie utrzymane.

Stadion zaprojektowany przez GCP Arquitetos ma być gotowy do grudnia 2012. jeśli ten termin zostanie dotrzymany, obiekt będzie gościł pół roku później Puchar Konfederacji, rozgrywany tradycyjnie rok przed Mundialem w kraju gospodarzy. Koszt nowej areny to 342 mln R$ (ponad 600 mln zł). Pojemność na czas Mistrzostw to blisko 43 000, ale po zakończeniu imprezy trybuny za bramkami mają być pomniejszone do 28 000.

Tak wyglądał plac budowy na początku stycznia:

Reklama