Brazylia: Ulewy spowalniają prace

źródło: Copa2014.org.br

Tydzień temu minister sportu zapowiedział, że ten stadion będzie pierwszym oddanym na Mundial 2014. Okazuje się, że trwająca od stycznia pora deszczowa ma jednak znacznie większy wpływ na tempo prac niż przypuszczano – podał Copa2014org.br.

Reklama

Początek lutego jest dla budowy Arena Pantanal bardzo trudny. W ciągu jednego dnia w Cuiabie spadło prawie 120 mm deszczu – tyle co przez 10 dni i tak deszczowego stycznia. Tempo prac bardzo osłabło, ponieważ budowa jest jeszcze w fazie robót ziemnych i pogoda ma na nią znaczny wpływ.

Część prac trzeba było wstrzymać, ponieważ nie było gdzie odprowadzić wody – prowizoryczny system drenażu nie był wystarczający. Część ciężkich maszyn ugrzęzła w błocie.

Mimo kłopotów lokalny komitet organizacyjny Mistrzostw Świata 2014 zapewnia, że harmonogram nie jest w tej chwili zagrożony. Trwają intensywne prace nad prefabrykatami, które będą szybko nadawały kształt trybunom, gdy tylko prace „wyjdą z ziemi”. Stadion o pojemności 42 500 miejsc ma być gotowy w grudniu 2012 i kosztować 342 mln R$ (ok. 600 mln zł).

Reklama