Wolverhampton: Wkrótce decyzja o rozbudowie

źródło: expressandstar.com

Miała zapaść jeszcze w styczniu, ale najpewniej będzie to początek lutego. Wtedy poznamy dokładny termin startu prac, których efektem będzie powstanie aż trzech nowych trybun Molineux Stadium – pisze „Express and Star”.

Reklama

Z końcem stycznia Wolverhampton Wanderers miało podać datę rozpoczęcia prac na swoim stadionie. Co prawda inwestycja pierwotnie miała zależeć od utrzymania w Premier League, ale właściciel Steve Morgan postanowił, że trzeba zdecydować wcześniej, by mieć więcej czasu na wybór wykonawcy i zamówienie materiałów. Przebudowę stadionu ma bowiem sfinansować klub.

Dziś Wanderers podali jednak, że decyzji w styczniu nie będzie. Być może zapadnie za to już na początku lutego – to jeszcze nie jest pewne.

Rozbudowa ma objąć etapowe burzenie i budowanie od podstaw trzech trybun, pozostawiając jedynie główną z obecnego obiektu. Tymczasowo pojemność stadionu będzie więc spadać, ale ostatecznie, przed rozpoczęciem sezonu 2014/15, ma być wyższa od obecnej – 37 000 zamiast 28 500. Po zakończeniu prac ma zapaść decyzja, czy jest zapotrzebowanie na dalszą modernizację. Wyburzenie trybuny głównej i postawienie nowej, pasującej do pozostałych, dałoby wzrost aż do 50 000 miejsc.

Koszt wyburzenia i budowy trzech nowych trybun szacowany jest na 40 mln funtów. Poza wzrostem widowni znacznie urośnie też strefa komercyjna z nowymi salami konferencyjno-bankietowymi, nowym sklepem klubowym czy kawiarnią. Pod nowymi, dwupoziomowymi trybunami, miałoby się też znaleźć klubowe muzeum. Przy stadionie powstanie 180 miejsc parkingowych.

Reklama