Gdynia: Arka na otwarcie z Beroe Stara Zagora

źródło: WP.pl

By nie dopuścić do otwarcia stadionu meczem z Wisłą Kraków, zorganizowano w Gdyni towarzyski mecz z bułgarskim Beroe Stara Zagora. To jedyny rywal Arki w europejskich pucharach, który wyeliminował ją w 1979 roku – pisze WP.pl.

Reklama

Spotkanie zostanie rozegrane 19 lutego o godzinie 18:00. Początkowo meczem otwarcia miało być spotkanie z Lechem Poznań (26 lutego), jednak - przez zmiany w terminarzu Ekstraklasy - na inaugurację przyjechałaby Wisła Kraków. I to pokrzyżowało gdynianom plany, którzy nie chcieli, aby w takiej uroczystości uczestniczyli kibice, którzy z miejscowymi fanami się nie lubią.

Działacze Arki postanowili więc inaugurację przyspieszyć. Zaproszenie znanej drużyny z zagranicy odpadło, bo ani nie było na to funduszy, ani żadna z tych ekip nie przyjechałaby pewnie w mocnym składzie. Postanowiono odnieść się więc do historii. Padło na Beroe Stara Zagora – bułgarski zespół wyeliminował Arkę w 1979 roku w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów (w Gdyni 2:3, u siebie 2:0). Wtedy Beroe przeżywało czasy świetności, a przed kilkoma laty wróciło do pierwszej ligi tylko dzięki fuzji z innym klubem.

Reklama