Stadion Roku 2010: Pierwsze nominacje

źródło: własne

Po wczorajszym ogłoszeniu na temat Konkursu zasypaliście nas mailami. Dziękujemy za aktywność i prezentujemy pierwszych 8 obiektów, na które będzie można głosować już w styczniu. Czekamy na kolejne propozycje!

Reklama

A na początek ósemka, w której są aż trzy stadiony z Polski otwarte w mijającym roku. W kolejności alfabetycznej i jednocześnie chronologicznej, są to: Dialog Arena, Stadion im. Józefa Piłsudskiego oraz Stadion Miejski w Poznaniu.

Nie jest jednak wcale powiedziane, że to polskie stadiony zwyciężą w rankingu, bo w 2010 roku na całym świecie pojawiło się kilka naprawdę wyjątkowych aren. Na początek AAMI Park w Melbourne, którego efektowna fasada jest jednocześnie konstrukcją dachu – niezwykle oszczędną jeśli chodzi o zużycie materiałów. Wśród zgłoszonych obiektów jest też Estadio Omnilife w meksykańskim Zapopanie – obiekt przypominający wulkan z unoszącą się nad nim chmurą – dachem. Wreszcie odbijający światło i mieniący się kolorami Aviva Stadium, który w swoich mailach dotychczas wymienialiście zdecydowanie najczęściej.

Wszystkie propozycje możecie oglądać na podstronie konkursowej. Tam też znajdziecie regulamin konkursu. Przypominamy, że na nominacje czekamy do 31 grudnia włącznie, a później przyjdzie czas na Wasze nominacje dla najlepszego obiektu oddanego do użytku w 2010 roku.

Reklama