Narodowy: Już kilkanaście metrów nad boiskiem

źródło: Gazeta.pl / StadionNarodowy.org.pl / własne

Iglica Stadionu Narodowego jest coraz wyżej. Wczoraj po południu „wyszła” ponad murawę na ok. 5 metrów. Teraz to już kilkanaście metrów. Wkrótce osiągnie połowę docelowej wysokości.

Reklama

Jeszcze wczoraj po 15:00 dolny wierzchołek iglicy był na wysokości ok. 5 metrów (zaraz po wyjściu ponad powierzchnię murawy do stalowej konstrukcji dopięto dolne liny pomagające w stabilizacji). Dziś rano było to już ok. 7 metrów, a teraz może być nawet dwukrotnie więcej. Docelowo (najpóźniej do 4 stycznia) najniższy punkt stalowej konstrukcji ma zawisnąć ok. 30 metrów nad murawą.

Wszystkie podawane wartości podajemy w przybliżeniu za Gazeta.pl i StadionNarodowyorg.pl, ponieważ sytuacja zmienia się bardzo szybko. Z kolei aktualna wysokość konstrukcji jest trudna do oszacowania, ponieważ serwis internetowy Narodowego nie wytrzymał zainteresowania najnowszym wirtualnym spacerem. To 7 panoram, w tym spod samej iglicy, które przygotowało Narodowe Centrum Sportu.

Poniżej publikujemy obraz ostatnich postępów zarejestrowanych przez użytkowników Forum Polskich Wieżowców., a w galerii z budowy znajdziecie porcję zdjęć wykonanych wczoraj przez Polexa z w/w forum.

Reklama