Łomża: Stadion (prawie) gotowy

źródło: 4Lomza.pl

Jak informuje serwis 4Lomza.pl, stadion jest gotowy do odbioru od wykonawcy od zeszłego tygodnia. Na czas nie powstało tylko boisko treningowe, które jednak wyłączono z modernizacji stadionu i jest realizowane osobno.

Reklama

W ubiegłym tygodniu główny wykonawca „Modernizacji stadionu miejskiego w Łomży” - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe MARK-BUD Sp. z o.o. - zgłosił gotowość do odbioru końcowego tego zadania - poinformował portal 4Lomza.pl Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.

Koszt inwestycji miał wynieść 20 milionów złotych, jednak ostatecznie na pewno będzie wyższy. 18 pochłonęła zakończona już modernizacja obiektu, ponad 3 miliony boisko treningowe, a do wykonania są jeszcze prace związane m. in. z bezpieczeństwem. Te ostatnie to kolejny milion. Finansowanie w połowie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ponieważ poważnie zagrożony był termin wykonania boiska treningowego po drugiej stronie ulicy, to zadanie wyłączono z zasadniczej modernizacji, by w razie opóźnień nie utracić dofinansowania. Pierwotnie miało być oddane w połowie października 2010, a później 31 stycznia 2011. Teraz jednak „Miasto Łomża wystąpiło o przesunięcie terminu zakończenia rozliczenia finansowego całości zadania do końca kwietnia i możliwość złożenia wniosku o płatność końcową do dnia 25 maja przyszłego roku” - brzmi stanowisko miasta. Oficjalna przyczyna to zła pogoda, uniemożliwiająca rozłożenie nawierzchni syntetycznej.

Reklama