Toruń inwestuje w dwa stadiony

źródło: Nowosci.com.pl

Pół miliona władze samorządowe wydadzą na modernizację obiektu przy Bema, gdzie gra Elana Toruń. Bez porównania więcej pieniędzy pochłonie jednak powiększenie dachu nad Motoareną. Prace już trwają – poinformował serwis Nowosci.com.pl.

Reklama

Toruński MOSiR rozstrzygnął właśnie trzy przetargi na modernizację stadionu przy ul. Bema. Na co dzień gra tam Elana Toruń, ale obiekt nie spełnia wymogów nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Pierwszy przetarg dotyczy krzesełek – na trybunach pojawi się 2300 nowych siedzisk z parciami i numerami, wszystkie w żółtych i niebieskich barwach Elany. Wartość inwestycji to 92 598 złotych. Kolejne dwie nowości na stadionie to wart 195 000 zł system kołowrotów oraz monitoring wizyjny za 170 800 zł.

Dzięki tym modernizacjom obiekt ma być nie tylko znacznie bezpieczniejszy przez lepszy nadzór. Poprawić ma się też komfort widzów, którzy będę mogli np. Zamówić bilet w Internecie i wydrukować go w domu. Podpisanie umów z wykonawcami zaplanowano na poniedziałek. W rundzie wiosennej Elana powinna więc powitać widzów na odświeżonym obiekcie.

Większy komfort ma być też wkrótce na Motoarenie. Bo choć stadion oddano do użytku dopiero w 2008 roku, już doczeka się modernizacji. Do końca marca ma zostać poszerzony dach. Dziś obejmuje tylko trybuny, od wiosny ma też chronić przed opadami tor.

Firma Sport Halls z Wrocławia niedawno skończyła prace nad projektem i formalnościami. Teraz w warsztatach powstają już elementy dachu. Jego koszt wyniesie 10,9 mln zł.

Reklama