Narodowy: Przygotowania do podniesienia, wykończeniówka

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Coraz bliżej do najbardziej spektakularnego elementu prac na Stadionie Narodowym. Na placu trwa przygotowywanie lin, w zakładach Cimolai testowane są już siłowniki. A niemal w każdym miejscu pod i wokół trybun trwają prace instalacyjne i wykończeniowe – pisze StadionNarodowy.org.pl.

Reklama

W Warszawie praca wre na każdym etapie. Trwa kompleksowe przygotowywanie lin – m. in. czyszczenie i zabezpieczanie ich przed korozją. Część z nich jest już naciągana przez zamocowane na szczytach pylonów siłowniki. Praca wygląda bardzo spektakularnie dla mieszkańców Warszawy, bo szczyt y pylonów są oświetlone i zaczęły się już pojawiać pytania, czy to nie oświetlenie docelowe.

Podczas gdy nad naciągami pierwszych lin pracują siłowniki na budowie, w fabryce Cimolai odbyły się testy tych odpowiedzialnych za wielkie podnoszenie całej konstrukcji dachu. Ten etap będziemy mogli oglądać już w grudniu. U producentów powstają elementy stałego dachu oraz aluminiowej siatki elewacji.

Prace wykończeniowe trwają na wszystkich poziomach stadionu (w tym nad pomieszczeniami sanitarnymi i gastronomią dla kibiców). Podobnie jest z robotami instalacyjnymi i pracami zewnętrznymi nad schodami terenowymi (22 biegi).

W ubiegłym tygodniu został ogłoszony przetarg na dostawę systemu telefonicznego VoIP na Stadion Narodowy w Warszawie.

Reklama