Gdynia: Aż 15 000 ludzi zwiedziło budowę stadionu

źródło: Gazeta.pl / Wiadomosci24.pl

Miał być już gotowy, ale otwarcie przesunięto na luty. Mimo to w niedzielę odnotowano… komplet widzów. Dzień otwarty przyciągnął aż 15 000 mieszkańców. I niektórzy już wyrazili się krytycznie o znanym powszechnie problemie zadaszenia.

Reklama

W niedzielę kibice pierwszy raz mogli wejść na trybuny nowego stadionu piłkarskiego w Gdyni. Są już na nich krzesełka – na razie wszystkie poza trybuną główną. Będzie dokładnie 15 139. Tylu też, choć już w przybliżeniu, było odwiedzających podczas Dnia Otwartego. Kibice mogli na własne oczy nie tylko zobaczyć obiekt z bliska, ale też sprawdzić, czy spełni on ich oczekiwania.

Tę okazję niektórzy wykorzystali do przetestowania krytykowanej powszechnie widoczności. Bo choć trybuny są strome i blisko boiska, umieszczono na nich ok. 50 słupów, podtrzymujących dach. Piotr Smeja na łamach serwisu Wiadomosci24.pl mocno skrytykował stadion po swoim artykule. Jedno z załączonych przez niego zdjęć pozwalamy sobie zaprezentować, a więcej szczegółów opisał w swoim tekście.

Około 20 procent miejsc ma ograniczony widok. Pozostaje nam tylko współczuć osobom, które niefortunnie zasiądą na krzesełkach, przed którymi stoją filary wspierające dach. To tak jakby oglądając mecz usiąść w domu, w wygodnym fotelu, przed 40 calowym telewizorem i... zasłonić dużą cześć ekranu. Średnia przyjemność - napisał Smeja na Wiadomosci24.pl.

I choć temat zadaszenia z Gdyni był wałkowany setki razy i nic nowego się już najpewniej nie dowiemy, można to potraktować jak zapowiedź przyszłych narzekań kibiców, którzy będą kupowali bilety na tzw. „niepełnowartościowe miejsca”.

Otwarcie gdyńskiego stadionu zaplanowano na koniec lutego, kiedy na start rundy wiosennej sezonu 2010/11 do Gdyni zawita aktualny mistrz, Lech Poznań. Gospodarz obiektu, GOSiR, zrezygnował z zapraszania znanych drużyn, argumentując, że to poważne koszty, a zachodnie kluby rzadko traktują takie spotkania poważnie.

Kibice mogą liczyć na 15 139 miejsc, z czego 750 (regulaminowe minimum 5%) otrzymają fani drużyn przyjezdnych. Oświetlenie będzie umożliwiało transmisje w jakości HD (2000 lux), a pod trybunami znajdzie się 21 punktów gastronomicznych.

Reklama