Gdańsk: Rewitalizacja Letnicy rusza, mieszkańcy się boją

źródło: Gazeta.pl / iBedeker.pl

Właśnie ruszają remonty budynków przy trzech ulicach w okolicy gdańskiej areny. Mieszkańcy są pełni obaw, bo te prace miały ruszyć już wiosną, a do tej pory jest wiele pytań – pisze Gazeta.pl.

Reklama

W czwartek ruszyła rewitalizacja starej części dzielnicy - wyremontowane zostaną budynki przy ul. Starowiejskiej, Sielskiej i części Uczniowskiej. Jednoczesnie prace ruszą w kilku budynkach. Efekty będą widoczne w lutym 2012. Mieszkańcy są niezadowoleni, bo te prace planowano zacząć w maju-czerwcu 2010. Powodem opóźnienia jest podpisanie umowy między prezydentem miasta a wojewodą dopiero 12 listopada.

To jednak nie jedyne zastrzeżenia mieszkańców Letnicy, czemu dali wyraz oceniając w środę działanie miasta negatywnie na zebraniu Rady Osiedla. - Ta uchwała to efekt ciągłej, stałej niewiedzy. Mieszkańcy nie mają pojęcia, kto, gdzie, kiedy będzie przesiedlany. Ani czy budynek, w którym dzisiaj mieszkają, jutro nie pójdzie do rozbiórki. Ciągle jeszcze trwają ekspertyzy, a przecież Euro 2012 już za półtora roku - wyjaśnia dla „Gazety Wyborczej” Andrzej Baj, przewodniczący rady. Mieszkańcy nie wiedzą również, co będzie z „gazyfikacją” osiedla. Ani kiedy, ani jaki będzie zasięg instalacji.

- Tak dobrze poinformowanych mieszkańców nie ma w żadnej dzielnicy Gdańska. Przecież wiadomo, że wyniki ekspertyz będą w styczniu, najpóźniej lutym. I wiadomo, że w 2-3 kwartale 2012 r. zakończy się I etap rewitalizacji - ripostuje Tadeusz Gleinert, pełnomocnik prezydenta Gdańska ds. rewitalizacji Letnicy.

My tymczasem prezentujemy nowe zdjęcia z budowy PGE Areny Gdańsk oraz film – wszystkie materiały dzięki serwisowi iBedeker.pl:

Reklama