Amsterdam ArenA do 2015 będzie ekologiczna

źródło: football-marketing.com

Plan operatora to instalacja paneli słonecznych na dachu i postawienie turbiny wiatrowej. Do tego programy oszczędzania obejmujące nie tylko sam stadion, ale też mieszkańców okolicy – pisze football-marketing.com.

Reklama

Amsterdam ArenA to jeden z kluczowych stadionów holendersko-belgijskiej kandydatury do organizacji Mistrzostw Świata 2018. Nowy plan operatora stadionu to z kolei idea przewodnia kandydatury – organizatorzy chcą by były to najbardziej ekologiczne mistrzostwa w historii.

Amsterdamski stadion będzie pod tym względem przodować – do 2015 roku ma mieć zerowy bilans emisji CO. By ograniczyć obecną emisję stadion będzie produkował znacznie mniej odpadów, a te, których uniknąć się nie da, będą odnawialne. W ten program operator zamierza zaangażować również lokalną społeczność.

Ponieważ jednak uniknąć jakiejkolwiek emisji się nie uda, obiekt będzie emitowany dwutlenek węgla równoważył poprzez pokrycie dachu panelami produkującymi energię słoneczną. Przy stadionie pojawi się również turbina wiatrowa.

Oczywiście nie jest to inwestycja bezinteresowna. Dzięki produkcji własnej energii stadion stanie się bardziej samowystarczalny, a włożone w projekt środki mają się zwrócić w ciągu 10 lat.

Reklama