Rzeszów: (Znów) są pieniądze na trybunę

źródło: Nowiny24.pl

Władze Rzeszowa podpisały właśnie z marszałkiem województwa umowę na dofinansowanie inwestycji. Trwa już nowy przetarg na trybunę wschodnią, który ma się zakończyć na początku listopada – pisze serwis Nowiny24.pl.

Reklama

W ubiegłym tygodniu ruszył ponowny przetarg na budowę trybuny wschodniej po wycofaniu się z inwestycji Budimeksu. Teraz zabezpieczone są pieniądze – ok. 6 milionów euro, czyli 24 miliony złotych. Pieniądze będą pochodziły z Unii Europejskiej. Koszt budowy nowej trybuny na 4700 miejsc szacuje się na ok. 30 milionów.

- Zależy nam, aby szybko wybrać wykonawcę i zabrać się za budowę. Zakładając, że od rozstrzygnięcia przetargu nie będzie żadnych odwołań, nowa trybuna powstanie do września przyszłego roku – mówi dla „Nowin” Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jest jednak spore ryzyko, że niezadowoleni oferenci się odwołają. To właśnie ze względu na nie poprzednie dwa przetargi zakończyły się fiaskiem. Najpierw, jesienią ubiegłego roku na wniosek dwóch przegranych firm Urząd Zamówień Publicznych podważył wybór polsko-ukraińskiego konsorcjum firm. Następnie miastu nie udało się podpisać umowy z firmą Budimex, którą wybrano w powtórzonym przetargu. Ze względu na przeciągające się przez kilka miesięcy kontrole, wykonawca zrezygnował z rozbudowy stadionu za ustaloną wcześniej kwotę. Tłumaczył się wzrostem cen usług i materiałów budowlanych, jaki miał miejsce w tym czasie.

Reklama