Nowa budowa: Stadion Piasta

źródło: własne

Rozbiórka obiektu przy Okrzei ruszyła z końcem września, a już pojawiły się fundamenty i zbrojenia. Dziś z budynku klubowego zostały tylko ruiny.

Reklama

Dzięki otwartości władz Piasta Gliwice od dziś będziecie mogli regularnie oglądać na Stadiony.net postępy na budowie. Symboliczne wbicie pierwszej łopaty nastąpiło 28. września. Po tygodniu trybuny były już w większości pokruszone, z głównej zniknęło zadaszenie. Po dwóch tygodniach znikły maszty oświetleniowe, a w ostatnich dniach z budynku klubowego zostały już tylko ruiny.

Podczas gdy na budowę zwożone są zbrojenia, a i pierwsze fundamenty zostały wylane, Piast wyniósł się z Okrzei. Bilety sprzedawane są w siedzibie Stowarzyszenia Piast, zaś mecze odbywają się w Wodzisławiu Śląskim. Pierwszy, z GKP Gorzów Wielkopolski, właśnie się rozpoczyna.

Piast powróci na Okrzei w nowym sezonie, kiedy do dyspozycji będzie zaprojektowany przez niemieckie biuro Bremer AG nowy stadion na 10 037 widzów. Wszystkie miejsca będą zadaszone, a w razie potrzeby istnieje możliwość szybkiej rozbudowy do 15 000. Inwestycja kosztuje 54 miliony złotych.

Reklama