Stadion w Łomży coraz bliżej

źródło: TVP.pl

Wiosną stanęły jupitery, jest już nowa trybuna. Kończy się układanie tartanu, trwa wykańczanie wnętrza obiektu. W Łomży w końcu będzie stadion spełniający podstawowe wymagania – podaje TVP.pl.

Reklama

Jako pierwsze oddane zostaną korty tenisowe przy zmodernizowanym stadionie. Ich otwarcie planowane jest na przyszły tydzień. Stadion będzie nieco później, bo wciąż trwają prace. – W tej chwili trwają w ośrodku prace wykończeniowe na terenie obiektu. Ku końcowi zbliża się położenie nawierzchni tartanowych – poinformował Ryszard Podsiad z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

W ramach modernizacji powstała trybuna na 1800 miejsc z zadaszeniem. Pod nią znajdą się pomieszczenia dla sportowców z szatniami i natryskami. Dzięki postawionym wiosną potężnym słupom oświetleniowym zawody na tym obiekcie będzie można rozgrywać także wieczorem. - Brakowało takiego stadionu w Łomży, co pokazał wcześniejszy awans ŁKS-u przed paroma laty na zaplecze ekstraklasy. Teraz ten stadion będzie spełniał wszystkie wymogi – powiedział Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

W tym miesiącu mają się także zacząć prace po drugiej stronie stadionu. Powstanie tam parking i boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Reklama