Legia: Trybuna później, parkingów brak

źródło: RP.pl

Sroga zima w zeszłym roku opóźniła prace. W tym roku sytuacja może się powtórzyć. Wiadomo na pewno, że wokół stadionu parkingów nie będzie. Radni proszą o przyjazd transportem publicznym – pisze RP.pl.

Reklama

- Ze względu na srogą zimę nastąpiło trzytygodniowe opóźnienie. Pierwotnie zakończenie budowy ostatniej trybuny planowane było na 12 stycznia. Przez opóźnienia, procedury odbiorów powinny zacząć się jednak w lutym - powiedział Marek Ledzion, który z ramienia WOSiR nadzoruje budowę stadionu.

Opóźnienie może wzrosnąć, jeśli i w tym roku aura uniemożliwi niektóre prace. - W najbliższych dniach zostaną wybudowane legary i betonowy pierścień, na którym zamontowany zostanie dach. Żeby jednak rozciągnąć membranę dachową, nie może być zimniej niż 5 stopni Celsjusza. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjała, zaczniemy te czynności na początku października. Nie wiem jednak jaka będzie w tym roku jesień i zima - dodał Ledzion.

Komisji Sportu i Rekreacji Rady miasta stołecznego Warszawy ostatecznie wykluczyła możliwość wybudowania parkingów od strony ulicy Czerniakowskiej. Wiadomo też, że zabezpieczone zostaną okoliczne trawniki i chodniki przed parkowaniem samochodów. Radni apelują o przyjeżdżanie na mecze korzystając z transportu publicznego.

Reklama