Gliwice: Umowa podpisana, można zaczynać

źródło: Piast.Gliwice.pl; autor: michał

We wtorek przed południem w siedzibie Piasta spotkali się prezydent Gliwic i prezes Polimeksu Mostostal. Podpisali umowę, zapowiedzieli trudności dla klubu i jego kibiców, ale przede wszystkim nagrodę za utrudnienia – nowy stadion.

Reklama

Dokładnie o 11:00 doszło do spotkania, podczas którego inwestor i wykonawca podpisali umowę. Potem wbito symboliczną pierwszą łopatę na najnowszym placu budowy stadionowej mapy Polski. Za ok. Rok powstanie tam zupełnie nowy obiekt mieszczący 10 000 widzów, wart 54 miliony złotych.

- Sprawa jest znana już od dawna i była dyskutowana wielokrotnie. Podpisaliśmy umowę z prezesem Jaskółą, na budowę obiektu miejskiego. Wartość inwestycji to 54 mln złotych, a termin realizacji około roku. Stadion ma mieścić 10 tys. widzów z rozbudową, bardzo szybką do 15 tys. Będzie to nowoczesny obiekt spełniający wymogi UEFA. Firma Polimex Mostostal jest znana w mieście, bo to nie ich pierwsza inwestycja. Jesteśmy dobrej myśli - powiedział prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

Projektowany stadion będzie miał wymiary 157x113 metrów, a płyta boiska będzie miała wymiary 105x68 metrów, podgrzewana zostanie przez wodną instalację ogrzewania, zasilaną z miejskiej sieci ciepłowniczej. Murawa będzie wykonana z naturalnej trawy. Na trybunach przewidziano miejsce dla 10.037 widzów, w tym 192 miejsc VIP, 30 miejsc komentatorskich, 50 dla prasy, 20 dla niepełnosprawnych i 20 dla ich opiekunów. W ramach całej inwestycji, prace obejmą budowę trzykondygnacyjnego budynku klubowego łącznie z antresolą nad trzecią kondygnacją i budowę zadaszonej trybuny - wylicza oficjalny serwis gliwickiego klubu.

Reklama