Wrocław: Pierwsze 110-tonowe rygle zębate

źródło: 2012.org.pl

W niedzielę do Wrocławia przybędzie pierwszy transport dwunastu potężnych rygli zębatych. Każdy z 36-metrowych elementów waży 110 ton. Na budowie wykonano już pierwsze słupy na poziomie L-4, na których oparte będą rygle - pisze 2012.org.pl.

Reklama

Potężny załadunek dotrze do stolicy Dolnego Śląska 600-metrowym pociągiem. Każdy z długich na 36,5 m elementów jest przewożony na zestawie złożonym z aż trzech wagonów – poniżej znajdziecie zdjęcie takiego ładunku. W poniedziałek wagony będą stopniowo przetaczane na bocznice, gdzie dwa dźwigi będą przenosić rygle na specjalistyczne 4-osiowe ciągniki siodłowe MAN.

Po załadunku pierwszych dwóch rygli (co zajmie ok. 1,5 h) ciągniki podjadą w pobliże bramy wyjazdowej, a potem na stadion. Na całej trasie przejazdu ruch pojazdów zostanie wstrzymany przez policję. Wszystkie takie transporty będą się przemieszczać w godzinach 22-6 ze względu na poważne utrudnienia w ruchu.

Na samym placu budowy ukończona została trzecia z ośmiu ścian krzyżulcowych, stojących wokół korony stadionu, od zachodniej trybuny do północnej. Na parterze rozpoczęły się także roboty wykończeniowe, o czym świadczą pierwsze ścianki działowe.

Reklama