Odbiór poznańskiego stadionu w ostatniej chwili

źródło: NaszeMiasto.pl / "Głos Wielkopolski"

Jeszcze w lipcu zaczęło się sprawdzanie budowanego obiektu przez straż pożarną, PIP i sanepid. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pozwolenie na uzytkowanie stadionu będzie wydane 3 września, potem przez dwa tygodnie będzie się uprawomocniać. A już na 20 zaplanowano koncert Stinga – przypomina „Głos Wielkopolski”.

Reklama

Wnętrza I i III trybuny, wyglądają na niemal gotowe. Sale dla VIP-ów, toalety i miejsca przygotowane dla niepełnosprawnych. Oprócz tego wykończone szatnie, w których brakuje tylko mebli. Obiecująco wygląda również wykończenie holu głównego na „jedynce”, z którego piłkarze będą wychodzić bezpośrednio na murawę. Niestety, mimo zapachu nowości i zapewnień o końcu robót, w niektórych miejscach już widać niedociągnięcia. Na przykład plamy wilgoci na suficie. Takie usterki są teraz zgłaszane wykonawcy.

Na modernizowanym obiekcie niepokój może jednak wywołać termin odbioru. Według planu decyzja nadzoru budowlanego ma zostać wydana do 3 września. Później, przez dwa tygodnie, ma się ona uprawomocniać. Budowla ma być gotowa na przyjęcie kibiców 17 września. W tym dniu swoje podwoje stadion może otworzyć dla ekipy Stinga.

Zanim na stadion zostaną wpuszczeni ludzie, obiekt musi otrzymać ostateczne pozwolenie na użytkowanie – mówi dla „Głosu Wielkopolski” Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla Miasta Poznania. – Od wtorku obiekt sprawdzają dwa zespoły inspektorów. Budowla jest sprawdzana pod kątem zgodności wykonania z projektem. Na razie nie można jednak mówić o sztywnych terminach, kiedy będzie zgoda na użytkowanie. To zależy od przebiegu kontroli.

Reklama