Poznań: Nowe oświetlenie 21 lipca

źródło: LechPoznan.pl

Jest już prawie komplet krzesełek, wszystkie będą do 22 lipca. Dzień później gotowa będzie membrana. Na rewanż z Interem Baku gotowe będzie już nowe oświetlenie na stadionie – pisze oficjalny serwis klubu, LechPoznan.pl.

Reklama

Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej zamontowano już praktycznie wszystkie krzesełka na trybunach bocznych. Zarówno jedynka jak i trójka swoim wyglądem przypominają już trybuny stadionu piłkarskiego. – Do zamontowania pozostało nam już tylko kilkadziesiąt sztuk. To jest związane z prowadzonymi jeszcze drobnymi robotami budowlanymi, ale do 22 lipca powinny być zamontowane już wszystkie krzesełka – przekonuje kierownik budowy Andrzej Michalski.

Podobnie jak krzesełka na jedynce i trójce na ukończeniu są również roboty związane z montażem membrany. Obecnie spawane są tam elementy wykończeniowe oraz łączone części dratacyjne. Całkowite zakończenie prac nad membraną planowane jest na 23 lipca.

Dzień wcześniej rozpocznie się natomiast demontaż tymczasowych jupiterów okalających boisko na Bułgarskiej. Mecz rewanżowy pomiędzy Lechem a Interem Baku będzie ostatnim, podczas którego będą one używane. - Nowe światła zostaną uruchomione po 21 lipca, do czasu meczu rewanżowego Ligi Mistrzów jeszcze nie zdążymy, ale na kolejne spotkanie przy Bułgarskiej będzie już w zastosowaniu docelowe oświetlenie stadionu - przekonuje kierownik budowy na łamach LechPoznan.pl.

Na koniec lipca zaplanowano oddanie do użytku telebimów, które już są zainstalowane na trybunach numer dwa i cztery. Z kolei na zewnątrz stadionu zakończył się montaż zbiornika retencyjnego, a obecnie trwają prace nad wymianą nawierzchni na parkingu klubowym.

Reklama