Nowe stadiony: Kolejna piątka z Polski

źródło: własne; autor: michał

Dzięki Waszym sygnałom do bazy trafiły właśnie kolejne brakujące polskie obiekty. Wśród nich modernizowane w ostatnich latach obiekty w Rumi, Kędzierzynie-Koźlu czy Wągrowcu.

Reklama

Szczególnie efektownie wśród dodanych dziś prezentacji wygląda ta pokazująca kędzierzyński Stadion Kuźniczka, służący zawodom lekkoatletycznym i innym miejskim imprezom, a od niedawna na powrót Chemikowi – klubowi, z którym jest od lat kojarzony. Zespół reaktywowali kibice i w maju zawitali przy Grunwaldzkiej po latach przerwy.

Największym dodanym dziś obiektem jest jednak gorzowski Stadion OSiR, który mieści ok. 4000 kibiców. Oddalone od murawy trybuny są jednak niskie i płaskie, więc nie trudno zrozumieć zapowiedzi władz miasta mówiące o nowym obiekcie. Póki jednak na obietnicach się kończy, kibice są skazani na oglądanie swoich zawodników z doraźnie poprawianych trybun.

Tego problemu nie ma w Wągrowcu, który w 2006 roku doczekał się zupełnie nowej trybuny. Co prawda zadaszenie jest bardzo skromne i chroni najwyżej paręset osób, ale 2600 miejsc siedzących sprawia bardzo miłe dla oka wrażenie. Utrzymany w klubowej kolorystyce miejski stadion nosi imię Stanisława Bąka. To rzadki w Polsce akt szacunku dla człowieka, który uczynił z trybun drugi dom i dbał jako zarządca o stadion przez lata.

Na koniec dwa Orkany – ten z Rumi doczekał się nowej, trzyczęściowej żelbetowej trybuny z pełnym zadaszeniem. W komfortowych warunkach może pomieścić 780 osób. Orkan z Sochaczewa bardziej znany jest jako klub rugby niż piłkarski, zresztą jego obiekt jest większy od narodowego stadionu w tej dyscyplinie. Rozmiar to jednak jego jedyna przewaga, bo standard trybuny z krzesełkami jest niski, a tej stojącej jeszcze gorszy.

W tym momencie po raz kolejny dziękujemy za dziesiątki maili, jakie przysłaliście w odpowiedzi na nasz apel. To nie ostatnie obiekty dodane w ramach akcji „Teraz Polska” - kolejne przyjdą w następnych tygodniach, a jeśli znacie więcej ciekawych mniejszych stadionów lub macie dostęp do dobrej jakości zdjęć z trybun tych obiektów – czekamy na sygnały!

Reklama