Lwowski stadion gotowy tylko w 35%

źródło: ZIK.com.ua

Faktycznie tylko rok pozostał do oddania do eksploatacji lwowskiego stadionu na EURO 2012, a jego gotowość na dziś wynosi ok. 35%. Podczas wczorajszego briefingu na stadionie powiadomił o tym dyrektor firmy Altkom zajmującej się budową stadionu Wasyl Ohorodnyk – pisze ZIK.com.ua.

Reklama

Jednak zapewnił on, że za rok uda się nadrobić 65%. Według słów Ohorodnyka, już wkrótce liczba pracowników zostanie zwiększona o 300 osób i na placu budowy będzie pracować łącznie 700–900 osób. Od września rozpoczną się pierwsze prace związane z przekryciem trybun, a do końca bieżącego roku zostanie wybudowane 60% dachu stadionu.

Przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Wasyl Horbal zaznaczył, że jeżeli mówić o problematycznych kwestiach związanych ze lwowskim stadionem, to są kolejne problemy, związane z projektem. Jednak one są niewielkie w porównaniu do tych, które były na początku – przed zmianą wykonawcy prac budowlanych. Projektanci pracują i w sobotę, i w niedzielę, i jeżeli są jakieś opóźnienia, to one są nieznaczne.

Reklama