Budowa stadionu w Kołobrzegu zgodnie z planem

źródło: GK24.pl

Nie przeszkodziła mroźna zima, prace przy budowie stadionu w Kołobrzegu idą zgodnie z planem. Co więcej, jak chwalą się budowlańcy, najtrudniejsze za nimi. Nowoczesny, kameralny 3-tysięcznik zostanie oddany do użytku w marcu przyszłego roku - podaje gk24.pl.

Reklama

- Część najtrudniejszych robót za sobą. Jest już oświetlenie płyty stadionu. To wysokie na 38 metrów słupy Teraz trwa budowa trybun - mówi Marek Kaźmierski, kierownik budowy. Wkrótce powstanie także nowa murawa i zadaszone dwóch trybun dla półtora tysiąca kibiców każda. Potem szatnie, pomieszczenia socjalne i biurowe. Pomyślano także o otoczeniu stadionu. Odnowiona zostanie ul. Śliwińskiego, która będzie mogła pomieścić 250 samochodów i kilka autobusów.

Całość inwestycji wyceniona została na 23,6 mln zł, z czego miasto wyłoży 13 mln, resztę dołoży Unia Europejska. Pierwotnie obiekt miał być wyposażony w system grzewczy murawy, droższe materiały wykończeniowe oraz system kasowy za bramkami za 2 mln złotych. Ze względów finansowych zrezygnowano jednak z tych elementów, zastępując jedynie system kasowy ośmiokrotnie tańszym.

Reklama