Brema: Kładą stopnie, pierwszy poziom trybuny za dwa tygodnie

źródło: Weserstadion.de / własne; autor: michał

W poniedziałek zaczął się montaż prefabrykowanych stopni trybun. Ponieważ prefabrykaty są bardzo duże, ich układanie idzie bardzo sprawnie. Zakończy się za dwa tygodnie – pisze Weserstadion.de.

Reklama

Po zniszczeniu starej wschodniej trybuny i stworzeniu podstawy nowej, zaczął się montaż stopni na dolnym poziomie. Operacja potrwa niecałe dwa tygodnie, ponieważ prefabrykaty to nie pojedyncze stopnie, a komplety po 7 i 9, które razem stworzą 16-rzędowy dolny poziom. Wyżej widoczne są już zbrojenia, na których wylewany będzie beton podpór górnego poziomu. Tworzone tarasy zajmą najbardziej fanatyczni kibice Werderu, nie będzie tam krzesełek.

Równolegle trwają prace nad zapleczem. U podstawy trybuny zerwano asfalt, którym był wyłożony najniższy poziom. W jego miejscu pojawi się nowa nawierzchnia. Według planu trybuna zostanie oddana do użytku widzów już na starcie sezonu 2010/11, choć bez dachu. Dotrzymanie terminu będzie możliwe m. in. dzięki rozgrywaniu pierwszego meczu na wyjeździe, w Hoffenheim.

Reklama