Warszawa: Wielka iluminacja

źródło: Budowastadionu.pl / RP.pl; autor: michał

W piątek o godzinie 21:30 na stadionie Legii przeprowadzono próbę generalną oświetlenia i trzeba przyznać, że efekt był po prostu zapierający dech w piersiach. Świetnie prezentował się dach, światło przenikało przez membrany – relacjonuje serwis BudowaStadionu.pl.

Reklama

Podświetlone zostały także biura oraz trybuna wschodnia wraz ze skarpami oraz droga prowadząca na stadion od ulicy Łazienkowskiej. Oświetlona została nawet słynna już skocznia, pozostałość po legijnych basenach. Wprost niesamowite wrażenie robi także moment wejścia na sam obiekt. Na murawie jest dużo jaśniej niż było do tej pory (oświetlenie o natężeniu 2000 lux – dla telewizji HD), jaśniej niż w lekko zachmurzony dzień. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wieczornej iluminacji, przygotowanego przez Budowastadionu.pl.

Chcieliśmy sprawdzić, czy instalacja wytrzyma pełne obciążenie – mówił dla „Rzeczpospolitej” Henryk Przybysz, kierownik budowy stadionu Legii. Efektowna iluminacja będzie towarzyszyła wszystkim meczom rozgrywanym na stadionie. Pierwsze spotkanie już 7 sierpnia z Arsenalem.

Reklama