Nowy projekt: Stadion Terek

źródło: własne; autor: michał

Będzie centralnym obiektem pokaźnego centrum budowanego w hołdzie Achmadowi Kadyrowowi. Pomieści 30 000 widzów, a gospodarzem będzie Terek. Tylko jak klub go zapełni?

Reklama

Choć Stadion Sułtana Bilimchanowa, obecny obiekt Tereka, był modernizowany zaledwie kilka lat temu, w odbudowywanym Groznym powstaje już kolejny obiekt. Pomieści trzykrotnie więcej widzów od istniejącego 10-tysięcznika, choć zachowa wiele podobieństw.

Będzie to też obiekt lekkoatletyczny, w którym trybuna główna będzie odseparowana od pozostałych. W tym wypadku powstaną jednak dwa poziomy widowni, między którymi znajdą się skyboksy. Pozostałe, jednopoziomowe trybuny będą pozbawione podobnej infrastruktury.

Budowa zaczęła się w trzecim kwartale 2009, a jej zakończenie zaplanowano na początek 2011 roku. Obiekt ma być gotowy do użytkowania przez klub od początku startującego w marcu sezonu. Pojawia się jednak pytanie... po co Terekowi taki obiekt? W sezonie 2007 na mecze czeczeńskiego klubu przychodziło niecałe 1,5 tys. widzów i choć w ostatnich dwóch sezonach było znacznie lepiej (po ok. 8 tys.), to i tak daleko tu do zainteresowania mogącego zapełnić nowy obiekt.

Cały kompleks będzie nosił imię Achmada Kadyrowa, kontrowersyjnego prezydenta Czeczenii, który zginął w zamachu bombowym na innym obiekcie w 2004 roku.

Reklama