Nowe stadiony: Hutnik i Chojniczanka

źródło: własne

Nie są nowe, ale w ostatnich latach przechodziły modernizacje, dzięki którym znacząco podniosły swój standard. Mowa o stadionach w Krakowie i Chojnicach, które od dziś możecie oglądać wśród naszych prezentacji.

Reklama

Krakowskie Suche Stawy istnieją już od 60 lat i na ten jubileusz, choć nieco przypadkiem, stadion doczekał się modernizacji. Od początku rundy wiosennej swoje mecze rozgrywały tu Cracovia i Wisła, co wymusiło instalację jupiterów, podgrzewanej murawy, zadaszenia nad częścią trybun i większej ilości krzesełek. Dziś nowohucki obiekt mieści 6000 widzów i tylko szkoda, że jego prawdziwy gospodarz, Hutnik, przeżywa trudne chwile. Ale już w lipcu na tym właśnie stadionie Nowy Hutnik 2010 rozegra wyjątkowy mecz z niemieckim 1. FC Magdeburg. Do tego czasu polecamy świetne zdjęcia wykonane na Suchych Stawach przez Łukasza Libuszewskiego.

Chojnice podobnie dużej modernizacji się nie doczekały, ale i przeznaczenie inne. Nie gra tu zespół ekstraklasowy (choć Chojniczanka wywalczyła właśnie awans do II Ligi), a boisko nie ma nawet wymiarów zalecanych przez UEFA. Na ciasnej działce musiała się bowiem zmieścić bieżnia i trybuny dla 3500 widzów, które oparto w większości na istniejącym nasypie. Dzięki nowym wylewkom i krzesełkom obiekt jest naprawdę schludny, a oświetlenie pozwala na wieczorne treningi – na mecze jest zdecydowanie za słabe.

Reklama