Kraków: Prace nad murawą, zmiana sektora gości?

źródło: własne / Wisla.Krakow.pl / SKWK.pl / StadionWisly.info; autor: michał

Po obniżeniu gruntu o 140cm rozpoczęło się układanie nowej murawy. Na początek pierwsza warstwa ziemi, później kolejne z instalacjami do nawadniania i ogrzewania boiska. Niewykluczone, że zmieni się problematyczna lokalizacja sektora gości.

Reklama

Krakowska inwestycja pięknieje z dnia na dzień. Na wschodniej trybunie trwa montaż krzesełek, których jest już ok. 4 tysięcy – na razie tylko niebieskie, między którymi znajdą się sektory czerwone. Tę dwukolorową mozaikę uzupełni napis z białych krzesełek. Już teraz na niebieskich sektorach widać litery W, S i A.

Po drugiej stronie stadionu praca też wre. Na trybunie głównej montowane są właśnie potężne stalowe ramy zadaszenia. W chwili pisania tekstu jest ich już 6, choć prace zaczęto wczoraj.

Zmiany też w centrum obiektu. wywieziono już 140cm ziemi z miejsca dawnej murawy. Teraz rozpoczyna się instalacja nowego boiska, które będzie niższe od poprzedniego o 80cm. W nawożonej obecnie pierwszej warstwie nowego gruntu umieszczone zostaną rurki do drenażu. Nad nimi warstwa filtracyjna, potem ogrzewanie. Później kolejna warstwa filtracyjna, ziemia i wreszcie murawa, która powinna się zielenić już na początku lipca.

Jak informuje serwis SKWK.pl, niewykluczone, że zmieni się też lokalizacja sektora gości. Pierwotnie planowano go umieścić w narożniku trybun wschodniej i południowej. To jednak wiązałoby się z ograniczeniami w pojemności stadionu – po obu stronach zaplanowano bufory. Teraz pojawiła się opcja, że goście zostaną na swoim dotychczasowym miejscu – w lewej części trybuny południowej. Tam byliby naturalnie odgrodzeni przez pawilon multimedialny z jednej strony. Z drugiej powstanie bufor o i tak dużych rozmiarach – ok. 1200 miejsc. W tym wariancie goście zajęliby ok. 2000 krzesełek, a podobną liczbę otrzymaliby na tej trybunie fani gospodarzy.

Reklama