Gdańska arena przygotowana na zmiany przepisów

źródło: Gazeta.pl

Nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje uwzględnienia trybun z miejscami stojącymi, ale kibice w Europie coraz intensywniej walczą o zniesienie zakazu. Stadion Gdańska jest przygotowany na ewentualną zmianę stanowiska w tej kwestii – informuje Gazeta.pl.

Reklama

- Na stadionie przewidziano możliwość oglądania meczów na stojąco, pomimo że obecna ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych przypisuje każdemu kibicowi krzesełko. Jeśli prawo będzie pozwalało na stanie na trybunach [w niektórych krajach UE jest to dozwolone - red.], łatwo w tych miejscach zdemontować siedziska - wyjaśnia w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Rafał Michalak, inspektor nadzoru robót budowlanych spółki BIEG 2012 .

Zgodnie z normami obowiązującymi m. in. w Niemczech (a stamtąd pochodzą architekci gdańskiego obiektu), Holandii, Danii czy Szwecji, krzesełek może być pozbawiony tzw. „młyn” gospodarzy, czyli dolna kondygnacja trybuny północnej, oraz sektor gości, czyli wschodni fragment trybuny południowej. W takiej sytuacji pojemność stadionu mogłaby jeszcze wzrosnąć z planowanych 44 000 miejsc o kolejnych parę tysięcy (2 krzesełka to najczęściej 3 miejsca stojące).

Reklama