Gdańsk szuka operatora stadionu

źródło: Trojmiasto.pl; autor: michał

We wtorek ruszył dwuetapowy przetarg na zarządzanie gdańskim stadionem przez najbliższe 10 lat. Kandydaci będą mogli czerpać zyski z organizacji imprez na obiekcie, w zamian płacąc miastu za korzystanie i dbając o obiekt – informuje Trojmiasto.pl.

Reklama

Do przetargu mogą stanąć firmy, które spełniają ściśle określone kryteria w tym m.in.: muszą wykazać się doświadczeniem w zarządzaniu obiektem sportowym lub wielofunkcyjnym na co najmniej 35 tys. miejsc oraz tym, że w ciągu trzech ostatnich lat pozyskali lub zorganizowali na takich obiektach co najmniej 100 imprez masowych, z czego przynajmniej 40 z nich to zawody sportowe najwyższej klasy rozgrywkowej lub rozgrywki rangi międzynarodowej.

Przetarg składa się z dwóch etapów. W pierwszym firmy wyrażają jedynie chęć uczestnictwa w przetargu i składają swoje oferty, muszą też zapłacić wadium, które wynosi 1 milion zł. W przypadku gdy nie dojdzie do zawarcia umowy między zwycięską firmą a spółką Bieg 2012, pieniądze przepadają na rzecz spółki.

Drugi etap to licytacja ustna. Ceną wywoławczą w licytacji będzie najwyższa z ofert pisemnych złożonych w pierwszym etapie przetargu, powiększona o kwotę 20 tys. zł. Zwycięży ta firma, która zaoferuje najwyższą wartość czynszu za dzierżawę. Szacuje się tę kwotę na ok. 2 miliony złotych, do czego należy doliczyć ok. 10-12 milionów kosztów utrzymania obiektu.

Reklama