Fani Pogoni chcą większego stadionu

źródło: GP24.pl / własne; autor: michał

Nowy obiekt na Dąbiu ma według miejskiego planu pomieścić 25 000 kibiców. Ale wśród sympatyków Pogoni jest spory sprzeciw wobec takiej pojemności. Gdyby stadion był o 5000 większy, mógłby otrzymać najwyższą klasę Elite – informuje serwis „Głosu Pomorza”.

Reklama

Władze miasta Szczecina już jakiś czas temu przedstawiły plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów wokół lotniska Dąbie, gdzie miałby powstać nowy stadion. Kibicom nie podoba się jednak, że w projekcie jego pojemność wynosi tylko 25 000 miejsc.

Kibicom nie podoba się, że we wstępnych dyskusjach i planach mówiło się o obiekcie na 35 tysięcy widzów, czy choćby na 30 tysięcy z opcją rozbudowy o kolejne pięć tysięcy. Obie te pojemności pozwalałyby ubiegać się szczecińskiemu obiektowi o klasę Elite. Na takich obiektach można już rozgrywać spotkania największych europejskich rozgrywek, z pominięciem oczywiście finałów Ligi Mistrzów czy Ligi Europejskiej.

Klasa Elite staje się obecnie europejskim standardem – niedawno delegat UEFA odwiedził plac budowy w rumuńskim Klużu, sprawdzając zgodność obiektu z wymogami Elite. Na nowym Stadionul Ion Moina mecze będzie rozgrywać Universitatea, zespół podobnie jak Pogoń wspierany bardzo licznie, ale bez sukcesów w ostatnich latach. Universitatea właśnie awansowała do rumuńskiej ekstraklasy, Pogoni w Polsce się to nie udało, ale to nie znaczy, że z klasy Elite należy rezygnować. Ten standard pozwala ze spokojem organizować ogromną większość imprez UEFA czy FIFA, więc byłaby to inwestycja na przyszłość.

Dlatego kibice nie rezygnują – do 24 czerwca można dopisać się do list poparcia, które można pobrać stąd.

Reklama