Budowa stadionu Piasta za 54 mln złotych

źródło: WP.pl; autor: michał

54 137 254 złotych i 50 groszy. będzie kosztowała rozbudowa stadionu Piasta Gliwice. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Polimex-Mostostal SA. Zakończenie prac planowane jest na lipiec 2011 - czytamy w Wirtualnej Polsce.

Reklama

Do przetargu na rozbudowę stadionu zgłosiło się 13 konsorcjów. Oferowane ceny wahały się od 54 do 77 mln złotych. Kosztorys przygotowany przez projektanta przewidywał wydatek z kasy miasta 85 mln zł. Stadion po modernizacji będzie miał podgrzewaną murawę i boisko treningowe ze sztuczną murawą. Powstanie też nowy budynek klubowy. Pod zada­szonymi trybunami stadionu znajdzie się ponad 10 tysięcy miejsc siedzących, z możliwością poszerzenia widowni o kolejne 5 tysięcy miejsc.

Piłkarze gliwickiego Piasta pożegnali się w tym sezonie z ekstraklasą, jednak samorząd miejski nie zrezygnował z modernizacji stadionu. Przez dwa lata gry w ekstraklasie drużyna musiała często korzystać z obiektu w Wodzisławiu, ponieważ klub nie miał wymaganej w licencji podgrzewanej murawy.

Reklama