Wolverhampton pokazało nowy projekt

źródło: Wolves.co.uk; autor: michał

Budowa ma ruszyć za rok. Jej efektem ma być zupełnie nowy stadion dla 36 000 widzów. Trybuny będą bardziej strome, dwupoziomowe i bliżej boiska. Całość ma kosztować 40 milionów funtów - podała oficjalna strona klubu.

Reklama

Molineux Stadium nie jest jeszcze na tyle stary, by wymagał natychmiastowych zmian. Co prawda w tym miejscu gra się w piłkę od 1889 roku, ale obecna konstrukcja nie ma jeszcze 20 lat. Mimo to władze klubu są zdeterminowane by poprawić infrastrukturę. Chodzi o lepszą jakość widowiska i obsługę kibiców, ale i, czego nie ukrywa prezes Steve Morgan, o nowe źródła dochodu.

Przebudowa będzie przebiegała etapami. Zacznie się od północnej trybuny, która będzie zrównana z ziemią po sezonie 2010/11. W jej miejscu stanie dwupoziomowa konstrukcja trybun z, czego do tej pory nie było, zabudowanym północno-wschodnim narożnikiem. To w nim zasiądą kibice gości, z których segregacją klub nie do końca sobie radził. Nowa północna trybuna będzie miała b9ogate zaplecze – wielki sklep klubowy, muzeum, kawiarnię, olbrzymią salę konferencyjno-bankietową (500 osób) z widokiem na boisko, a pod dachem pojawi się telebim. Według zapowiedzi klubu kibice będą mieli dwukrotnie więcej miejsca w ciągach komunikacyjnych niż obecnie. Ten etap ma się zakończyć w ciągu roku.

Później, na starcie sezonu 2012/13, ruszy rozbiórka trybuny wschodniej, naprzeciw głównej. tym razem inwestycja potrwa znacznie dłużej, bo aż dwa lata. Klub liczy jednak, że część miejsc uda się oddać do dyspozycji kibiców już w połowie prac modernizacyjnych. Na tej trybunie również będzie sala do wynajęcia na imprezy, jeszcze większa od poprzedniej, bo na 600 osób. Znajdzie się też miejsce dla 42 skyboksów i mniejszych sal konferencyjnych.

Juz wtedy, z dwiema nowymi trybunami, stadion będzie mieścił 36 000 widzów, oferując szczególne udogodnienia dla niepełnosprawnych. Kolejne prace będą zależne od zapotrzebowania na bilety.

Jeśli to będzie duże, do trybuny południowej zostanie dobudowany górny poziom, który złączy ją z nową trybuną wschodnią. Stadion miałby wtedy trzy nowe, dwupoziomowe trybuny, a tylko główna miałaby jeden. Jednak i o tym myśli prezes Morgan, bowiem klub wraz z wnioskami o pozwolenie na przeprowadzenie inwestycji składa zapytania, czy jest możliwość powiększenia obiektu do 50 000 poprzez modernizację również zachodniej trybuny. W tej chwili jednak dokumentacja inwestycji dotyczy tylko pierwszych trzech etapów. Wizualizacje przedstawiające obiekt po tych trzech fazach znajdziecie poniżej (w pełnym rozmiarze na Wolverhampton Wanderers FC):

Reklama