Wembley doczeka się godnego otoczenia?

źródło: ConstructionEnquirer.com

Ten projekt miał być okazją do regeneracji całej dzielnicy. Kompleks sportowo-rozrywkowy miał tętnić życiem przez cały czas, ale od otwarcia stadionu w 2007 roku Anglicy nie doczekali się realizacji planów. Zmiany nadejdą latem – pisze ConstructionEnquirer.com.

Reklama

Wokół narodowego stadionu Anglii miał powstać ogromny kompleks handlowo-wypoczynkowy. Poza restauracjami, hotelami, muzeami i kinami miał tu być też wielki kompleks konferencyjny. Jednak wart aż 3,8 mld funtów projekt rewitalizacji okolicy do dziś nie został zrealizowany. Co więcej, recesja skazała plany na cięcia.

Wszystko zapowiada jednak, że okolice Wembley zmienią swoje oblicze już niebawem. Na początek pojawi się hotel Hilton i akademiki dla studentów. Przetarg na obiekty warte 89 milionów funtów wygrał w marcu John Sisk (główny wykonawca narodowego stadionu Irlandii). Budowa ruszy latem.

Na początku 2011 roku powinna ruszyć kolejna duża inwestycja – multipleks sieci Cineworld na 9 sal kinowych, które pomieszczą 1800 widzów. To pierwsza część kompleksu, jaki wokół stadionu i hali stworzy deweloper Quintain. – Ta umowa z Cineworld to kolejny krok w kierunku dostarczenia kluczowych handlowych i rekreacyjnych usług w Wembley City - mówił Nick Shattock, wiceprezes firmy Quintain. Oprócz kina nadchodząca inwestycja dostarczy sklepy i restauracje. Obecnie nie wiadomo, kiedy powstaną kolejne budynki planowane w okolicy Wembley.

Reklama