Termin oddania stadionu Legii zagrożony

źródło: Gazeta.pl

Rozbiórka słynnej trybuny krytej miała się zacząć 12 maja, ale na razie na burzenie się nie zanosi. Tymczasem wykonawca mówi, że i bez tego harmonogram jest bardzo napięty – podaje Gazeta.pl.

Reklama

Opóźnienia mają trzy nowe trybuny, najpewniej będzie je też miała nowa trybuna główna stadionu. Rozbiórka „Krytej” miała się zacząć 12 maja, by cały stadion był gotowy na styczeń 2011. Prace jednak jeszcze nie ruszyły i nieprędko się zaczną.

Do rozpoczęcia wyburzania konieczne jest opróżnienie pomieszczeń pod trybuną, a to oznacza, że Legia musi się wyprowadzić pod nowe trybuny. Do tego jednak konieczne jest zasilanie. Miał je zapewnić RWE Stoen, miało być gotowe w 2009 roku. Nie ma do dziś. Bez doprowadzenia prądu niemożliwe jest przetestowanie infrastruktury trybun, a bez tego nie zostaną oddane do użytku. Legia więc nie może się ruszyć, a z nią nie ruszy rozbiórka. Kiedy będzie prąd?

- Gotowość do załączenia stacji wykonawca stadionu zgłosił 26 maja. Jeżeli przedstawiona dokumentacja i wykonanie spełniają warunki techniczne, podłączymy stację niezwłocznie, o wiele szybciej niż wynika to z zawartego w umowie terminu 24 sierpnia.br - mówi Monika Żychlińska z RWE.

Reklama